OSIS
  • MEDICARE, Ul. J. Mireckiego 13A/ 11, MIŃSK MAZOWIECKI 05-300
  • edu@osis.org.pl

Implanty Bioaktywne

Do niedawna jedynym narzędziem stymulacji komórek, stosowanym przez producentów implantów, była topografia ich powierzchni, która osiągnęła już wysoki stopień sofistykacji. Obecnie wydaje się, że biomolekularna modyfikacja powierzchni implantów (BMIDS) zapoczątkuje prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie: możliwość wiązania do powierzchni implantów czynników stymulujących kość, lepsze zrozumienie i wykorzystanie czynników wzrostu oraz białek macierzy zewnątrzkomórkowej (ECM) wpływających na rekrutację, przyczepianie, proliferację i różnicowanie osteoblastów pozwolą na zwiększenie energii powierzchniowej implantu i polepszenie osseointegracji.

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż pierwsze takie implanty zostały w Polsce już wszczepione. Są to Hybrydowe Implanty IRES* z podwójną, kowalentnie związaną powłoką z kwasu hialuronowego. Wyniki badań pokazują zwiększony BIC (69% vs 22.5%) oraz wrastanie kości pomiędzy gwint (56.3% vs 30.3%), zwiększoną twardość (microhardness) i wytrzymałość (push-out force test) nowej kości.
Szczegóły w poniższej prezentacji. Autorem prezentacji, publikacji i badań naukowych jest Dr Marco Morra Nobil Bio Ricerche srl

Prof. Andrzej WOJTOWICZ, Dr n. med. Krzysztof AWIŁŁO

Zachęcamy do lektury załączonych publikacji i uczestnictwa w XII Juileuszowym Kongresie OSIS w Jachrance 12 i 13 Maja.

*Informacje o dostępności bioaktywnych Hybrydowych Implantów IRES edu@osis.org.pl

Biomolecular modfication of implant surfaces

Covalently linked hyaluronan promotes bone formation around

Engineering of biomaterials surfaces by hyaluronan