OSIS
  • MEDICARE, Ul. J. Mireckiego 13A/ 11, MIŃSK MAZOWIECKI 05-300
  • edu@osis.org.pl

Implanty Zygoma

 

OSIS rekomenduje leczenie braku zębów w szczęce – Implantami ZYGOMA, szczególnie u pacjentów z  brakiem kości w szczęce oraz jeśli wcześniejsze leczenie implantami zwykłymi zakończyło się niepowodzeniem. Także u palaczy – zamiast wykonywania rozległych zabiegów regeneracyjnych (tzw. Sinus Lift) w zatokach szczękowych.

W leczeniu takich pacjentów OSIS rekomenduje współpracę protetyk – chirurg z doświadczonym chirurgiem Dr Pawłem Aleksandrowiczem.

Nowa, udoskonalona przez Dr Pawła Aleksandrowicza procedura umożliwia wszczepianie implantów (1) w znieczuleniu miejscowym,
(2) wykonywanie protetycznego uzupełnienia ‘na wyrostku’ – dokładnie tak samo jak na zwykłych implantach.

Rehabilitacja implantami ZYGOMA eliminuje konieczność zabiegów regeneracji kości i POZWALA skrócić leczenie od kilkunastu miesięcy do 1 dnia.

Doktor CHANTAL MALAVEZ z Univ. W Leuven, jedna z najbardziej doświadczonych chirurgów stosujących implanty zygomatyczne, zwraca uwagę na problem palaczy. Palenie tytoniu, jak powszechnie wiadomo, jest czynnikiem niepowodzeń przy zabiegach implantologicznych, jednak dla osób palących rozwiązaniem mogą być właśnie implanty ZYGOMA.

LISTA GABINETÓW REKOMENDOWANYCH PRZEZ OSIS-EDI
Gabinety z dopiskiem „Implanty ZYGOMA” wszczepiają implanty ZYGOMA.

Dodatkowe informacje:

1.W czym implanty ZYGOMA są ‚lepsze’ od tradycyjnych ?

Implanty ZYGOMA przeznaczone są dla pacjentów, którzy utracili zęby w szczęce (górnej) wiele lat temu i czas spowodował zanik kości, w którą można by wszczepić zwykłe implanty. Tak więc aby wszczepić zwykłe implanty – kość trzeba odbudować (zregenerować) poprzez umieszczenie przeszczepu kości w zatoce szczękowej – tzw. podniesienie dna zatoki szczękowej (potocznie: Sinus Lift). Przeszczep ten potrzebuje 6-9 miesięcy aby można było wszczepić weń zwykłe implanty, które potrzebują następne 6 miesięcy aby można było obciążyć je uzupełnieniem protetycznym – razem 12-15 miesięcy. Implanty ZYGOMA mogą skrócić tą procedurę najczęściej do 24-48 godzin w 1 zabiegu operacyjnym.

 

2.Czy zabieg jest bolesny ? I czy jest się bardzo opuchniętym ?

Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym nie jest bolesny ale odczuwa się manipulacje operatora co może być niewielkim dyskomfortem. Zabiegu nie czuje się i nie pamięta po znieczuleniu ogólnym. Występuje opuchnięcie oraz przebarwienia skóry związane z wchłanianiem wynaczynionej krwi (siniaka, krwiaka). Opuchnięcie można zminimalizować chłodzeniem twarzy (hiloterapia). Opuchnięcie i przebarwienie może utrzymać się 1-2 tygodnie.

 

3.ile trwa ten zabieg ?

Około 1-2 godziny.

 

4.Czy zęby (protezę) zakłada się w ten sam dzień ?

Jest taka możliwość jeżeli wszystkie implanty uzyskały zadowalającą stabilizację pierwotną, co następuje u ok. 90% pacjentów. Wykonanie i dopasowanie protezy może zabrać kilka godzin, które i tak pacjent może spędzić w klinice pod urządzeniem chłodzącym.

 

5.Czy zabieg wykonuje się w narkozie ?

Można, na życzenie pacjenta. Daje to pacjentowi całkowity komfort ale pozostawia normalny dyskomfort znieczulenia ogólnego.

 

6. Dlaczego wcześniej nie słyszałem o tych zabiegach ?

Choć implanty ZYGOMA stosowane i sprawdzone są od ok. 20 lat to stosowane są rzadko i przez niewielu implantologów. Dotychczasowa technika wymagała znieczulenia ogólnego a protetyka była wymagająca i nie w pełni satysfakcjonująca. Nowa technika znosi te niedogodności.

 

7. Od jak dawna wykonuje się takie implanty i jakie jest ryzyko niepowodzenia ?

Implanty ZYGOMA wprowadził Prof. Per-Ingvar Branemark pod koniec ubiegłego stulecia. Odnotowane  niepowodzenia implantów ZYGOMA stanowią mniejszy odsetek aniżeli niepowodzenia implantów wszczepianych w odbudowaną kość zatok szczękowych. Dlatego implanty ZYGOMA są korzystną alternatywą do regeneracji kości w szczęce.

 

8. Czy każdy gabinet może wykonać wszczepienie implantów ZYGOMA ?

W zasadzie TAK, jednak niektóre gabinety z rekomendowanych przez OSIS-EDI specjalizują się w tego typu leczeniu. Dla ułatwienia Pacjentów na liście Gabinetów Rekomendowanych przez OSIS, placówki specjalizujące się w tego typu leczeniu, po danych adresowych otrzymały dopisek „Implanty ZYGOMA”.
Odnośnik do pełnej listy Gabinetów Rekomendowanych  przez OSIS-EDI: http://implanty-pacjent.pl/gabinety-rekomendowane/